Spotkania z religią

spotkania z religia2 with border

Począwszy od Soboru Watykańskiego II, poprzez nauczanie papieży aż do nauczania Franciszka, głoszenie Ewangelii zostało ukazane jako podstawowe zadanie Kościoła. W nowym cyklu wykładów chcemy przybliżyć to zadanie przez poznanie podstaw biblijnych i teologicznych, aby lepiej odpowiedzieć na wezwanie papieża  Franciszka by głosić z radością Ewangelię współczesnemu światu.

W ramach „Spotkania z religią” pierwszy wykład prowadzony przez Ks. Prof. Jana Górskiego, naszego parafianina, będzie miał miejsce 30 września br o godz. 18-tej.
Przedstawiony zostanie temat: : „Misje- Ewangelizacja- Nowa Ewangelizacja”.

Zaproszenie kierujemy do wszystkich parafian. „Spotkania z religią” są okazją aby się spotkać we wspólnocie parafialnej, wysłuchać ciekawych tematów dotyczących religii, obecności i roli Kościoła, aktualnych spraw i wydarzeń powiązanych z działalnością Kościoła w świecie. Uczestniczenie w spotkaniu jest także okazją do podzielenia się swoimi refleksjami, wątpliwościami, zadania pytań dotyczących tematyki wykładów. Wszystko po to, aby pogłębiać swoją wiarę, ubogacać życie wewnętrzne, zdobywać wiedzę, którą można się dzielić i wykorzystywać do umiejętnego poruszania tematyki naszej religii w rozmowach z ludźmi. 

 

 

Parafia Matki Bożej Bolesnej w Boruszowicach

ul. Armii Krajowej 10
42-690 Boruszowice
tel. 32 284 78 22
 
Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki od 17:00 do 17:45.
Sakrament Pokuty codziennie przed Mszą św. i w soboty od 17:00 do 17:45.
 

Mapa