Ogłoszenia parafialne 3 - 10 IV 2016 r.

  • Dzisiaj przypada II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego zwana również (Białą) – niedzielą zdjęcia białych szat. Bezpośrednio po Mszy św. odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

  • Kolekta dzisiejsza przeznaczona będzie na Seminarium i Diecezję. Za ofiary materialne i modlitwy, składam Wam serdeczne „Bóg zapłać”.

  • Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia przed kościołem, będzie zapowiedziana tydzień temu zbiórka na potrzeby Caritas.

  • W naszym dekanacie starotarnowickim trwa wizytacja kanoniczna Księdza Biskupa gliwickiego Jana Kopca. Wydelegowani przez biskupa kapłani, wizytowali wcześniej naszą parafię pod względem: ekonomiczno - gospodarczym, katechetycznym, muzycznym i kancelaryjnym. W sobotę 9 kwietnia, będzie uroczyste zakończenie wizytacji, mszą św. o godz. 16.00, w czasie której 15 młodych parafian, przyjmie z rąk Księdza Biskupa Jana Kopca sakrament bierzmowania. Zapraszam na tą mszę św. wieńczącą wizytację, parafian, w czasie której odnowimy sakrament bierzmowania i spotkamy się z naszym biskupem. Módlmy się też za naszych młodych parafian, którzy mają przyjąć Dar Ducha Świętego, aby wiarę swoją wyznawali, bronili jej i według niej postępowali.

  • Spotkanie przed bierzmowaniem dla młodzieży mającej przyjąć ten sakrament, ich rodziców i świadków, odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 w kościele.

  • Dzieci zapraszam na mszę św. szkolną w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. odprawimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Zachęcam Was do nabywania i lektury „Gościa Niedzielnego”.

 

Parafia Matki Bożej Bolesnej w Boruszowicach

ul. Armii Krajowej 10
42-690 Boruszowice
tel. 32 284 78 22
 
Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki od 17:00 do 17:45.
Sakrament Pokuty codziennie przed Mszą św. i w soboty od 17:00 do 17:45.
 

Mapa