Ogłoszenia parafialne 23 - 30 X 2016

• Dzisiejszą XXX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku, przeżywamy jako Niedzielę Misyjną pod hasłem: „Ochrzczony to znaczy posłany.”

• Zapraszam Was dzisiaj na nabożeństwo różańcowe w intencji misji, które poprowadzą parafianie, którzy kiedykolwiek pielgrzymowali do Częstochowy.

• Kolektę kopertową z dzisiejszej niedzieli przeznaczymy na sarkofag – przeszkloną komorę chłodniczą do przechowywania zmarłych w kaplicy przedpogrzebowej. W przyszłą niedzielę kolekta będzie na misje.

• Przy wyjściu z kościoła można nabywać znicze Caritas w cenie 3 zł. Zaś u Pani Danuty Łysik można nabywać wieńce nagrobne w cenie: 13 - 17 zł i stroiki - 15 zł. Dochód ze sprzedaży wieńców będzie przeznaczony na misje.

• Spotkanie z religią, odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w salce katechetycznej. Spotkanie poprowadzi Ks. Prof. Jan Górski.

• Dzieci ze SP im. JP II zapraszam do prowadzenia nabożeństw różańcowych:
    - poniedziałek – kl. VI;
    - wtorek       – kl. V;
    - czwartek     – kl. III;
    - piątek       – kl. IV;
    - sobota       – kl. I i II

• W niedzielę 30 października słowo Boże wygłosi ks. Jan Kochel, a po każdej Mszy św. zaprasza do salki katechetycznej na spotkanie autorskie i promocję książki “Kochel. Opowieść o śląskiej rodzinie”.

• 20 listopada kończy się Rok Miłosierdzia, dlatego zachęcam parafian, - tych którzy jeszcze tego nie uczynili - by nawiedzić kościół jubileuszowy w Bobrownikach Śl. i skorzystać z łask tego wyjątkowego czasu; odbyć spowiedź (codziennie: od 15-18), pomodlić się przed wystawionym Najśw. Sakramentem i zyskać odpust, który można ofiarować za siebie, bądź zmarłych, rozważyć Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

• Do pomocy przy sprzątaniu kościoła i salki katechetycznych, zapraszam parafian z ulicy Składowej, nr: 6, 7, 8, 9, 10 w sobotę o godz. 9.00.

Zachęca Was do nabywania i lektury „Gościa Niedzielnego”.
Dzieciom polecam „Małego Gościa Niedzielnego”.