Intencje i ogłoszenia - 4 - 11 VI 2017 r.

Porządek nabożeństw

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 4 czerwca 2017 r.

• 7.00 - Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze w intencji rodziny Reichel
  • 10.00 - Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej Uzdrowienia Chorych o łaskę zdrowia w pewnej intencji
  • 15.30 - Nieszpory niedzielne
  • 16.00 - Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze w intencji Moniki Rduch z okazji 18 rocznicy urodzin

Poniedziałek – 5 czerwca 2017 r.  Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – święto

• 9.00  -  Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo  Matki  Bożej  Uzdrowienia  Chorych  w intencji chorych i seniorów
  • 18.00  -  Za + + teściów: Józefa i  Annę  Wolnik,  z  rodzin: Siwy,  Wolnik

Wtorek – 6 czerwca 2017 r.

• 7.00  -  Za + + rodziców: Helenę i Antoniego Tronina

Środa – 7 czerwca 2017 r.

• 7.00  -

Czwartek – 8 czerwca 2017 r. Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana - święto

• 18.00 - Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze w intencji Krzysztofa z okazji 50 rocznicy urodzin

Piątek – 9 czerwca 2017 r.

• 7.00 - Za + + rodziców: Marię i Henryka Mrówczyńskich, dziadków z obu stron, brata Eugeniusza

Sobota – 10 czerwca 2017 r. Bł. Bogumiła, biskupa

• 14.30  -  Adoracja Najświętszego Sakramentu

Niedziela Trójcy Świętej – 11 czerwca 2017 r.

• 7.00 - Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze w intencji Antoniego z okazji 85 rocznicy urodzin
  • 10.00 -
  • 15.30 - Nieszpory niedzielne
  • 16.00  -  Za + + męża i ojca Józefa Zejler w rocznicę śmierci, krewnych

Ogłoszenia parafialne na okres od 4 do 11 czerwca 2017 r.

W dzisiejszą Niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Spotkanie modlitewne Róż różańcowych, Koła Misyjnego i Rodziny Franciszkańskiej, odbędzie się dzisiaj o godz. 14.00 w salce katechetycznej.

Kolektę dzisiejszą przeznaczymy na potrzeby Seminarium Duchownego i Diecezji. Za modlitwy i ofiary materialne, składam Wam serdeczne „Bóg zapłać”.

Przed kościołem będzie zapowiedziana zbiórka do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

W poniedziałek 5 czerwca przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu:

• 14.00 –15.00 - Mieszkańcy Hanuska
  • 15.00 –16.00 - Dzieci szkolne
  • 16.00 –17.30 - Adoracja w ciszy

Młodzież z klas: I, II i III gimnazjum zapraszam w poniedziałek na mszę św. o godz. 18.00. Liturgię Słowa.: czytanie, psalm i modlitwę wiernych przygotuje kl. I.

Dzieci zapraszam  na Mszę św. szkolną w czwartek o godz. 18.00. Po mszy św. odprawimy Nowennę do Matki Nieustającej Pomocy.

15 czerwca  przypada uroczystość Bożego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszymy z kościoła w procesji do czterech ołtarzy, w czasie której będziemy składać publiczne świadectwo wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Zapraszam OSP z Boruszowic i Hanuska do niesienia baldachimu, orkiestrę parafialną, dziewczynki w białych sukienkach do sypania kwiatów, parafian o przyozdobienie okien, wzdłuż trasy procesji. Z kościoła przejdziemy  ul. Szkolną do Szkoły – pierwszy ołtarz. Odpowiedzialni za budowę ołtarza młodzież z naszej parafii. Ulicą Szkolną i Cichą udajemy się na ulicę Bolesława Chrobrego do rozwidlenia przy posesjach Państwa: Miś i Zielonka – drugi ołtarz. Odpowiedzialni za budowę ołtarza, najbliżsi sąsiedzi. Ulicą Bolesława Chrobrego, udajemy się na ul. Piastów 24 do posesji Państwa Kliś – trzeci ołtarz. Odpowiedzialni za budowę ołtarza najbliżsi sąsiedzi. Ulicą Armii Krajowej przejdziemy do kaplicy na ul. Batalionów Chłopskichczwarty ołtarz. Odpowiedzialni za budowę ołtarza parafianie z ul. Batalionów Chłopskich.

Zachęcam do nabywania i lektury „Gościa Niedzielnego”.

Zapowiedzi: (1)

Podgórska Monika, stanu wolnego, Boruszowice, ul. Traugutta 3a