Intencje i ogłoszenia - 11 - 18 VI 2017 r.

Porządek nabożeństw

Niedziela Trójcy Świętej – 11.06.2017 r.

• 7.00 - Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze w intencji Antoniego z okazji 85 rocznicy urodzin
  • 10.00 - Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze w intencji Antoniego z okazji 80 rocznicy urodzin
  • 15.30  -  Nieszpory niedzielne
  • 16.00  -  Za + + męża i ojca Józefa Zejler  w  rocznicę  śmierci, krewnych

Poniedziałek – 12.06.2017 r.

• 18.00 - Za + + Ignacego i Helenę Opara, dusze w czyśćcu cierpiące

Wtorek – 13.06.2017 r. Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

• 7.00 - Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze w intencji Ks. Antoniego Tronina z okazji urodzin i imienin

Środa – 14.06.2017 r. Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

• 7.00  -  Za + + rodziców: Bertę, Jana, Emilię,  Alojzego,  męża  Alfonsa, krewnych

Czwartek – 15.06.2017 r. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało - uroczystość

• 7.00  -  Do Opatrzności Bożej w pewnej intencji
  • 9.00  -  Do Opatrzności Bożej w intencji parafian

Piątek – 16.06.2017 r.

• 18.00 - Za + + rodziców: Wilhelminę i Jana Ecler, brata Ryszarda, krewnych

Sobota – 17.06.2017 r. Św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

• 17.00  -  Adoracja Najświętszego Sakramentu
  • 18.00 - Za + + Wilhelma i Marię Kozłowskich, Józefa i Helenę Pytel, rodzeństwo z obu stron

XI Niedziela Zwykła – 18.06.2017 r.

• 7.00  -  Za + + rodziców: Joachima i Wiktorię Kwaśniok, krewnych
  • 10.00 - Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze w intencji rodziny Pyka
  • 15.30  -  Nieszpory niedzielne
  • 16.00  -  Za + + męża i ojca Bronisława Buczkowskiego w 4 rocznicę śmierci

11 – 18.06.2017r.

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Trójcy  Świętej, która kończy czas przyjęcia Komunii św. wielkanocnej.

Kolektę dzisiejszą przeznaczymy na potrzeby naszej parafii. Za modlitwy i ofiary materialne, składam Wam serdeczne „Bóg zapłać”.

Młodzież z klas: I, II i III gimnazjum, uczącą się i pracującą, zapraszam w poniedziałek do spowiedzi o godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00. Liturgię słowa: czytanie, psalm i modlitwę  wiernych przygotuje klasa II.

15 czerwca  przypada uroczystość Bożego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszymy z kościoła w procesji do czterech ołtarzy, w czasie której będziemy składać publiczne świadectwo wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Zapraszam OSP z Boruszowic i Hanuska do niesienia baldachimu, orkiestrę parafialną, dziewczynki w białych sukienkach do sypania kwiatów, parafian o przyozdobienie okien, wzdłuż trasy procesji. Z kościoła przejdziemy  ul. Szkolną do Szkoły – pierwszy ołtarz. Odpowiedzialni za budowę ołtarza młodzież z naszej parafii. Ulicą Szkolną i Cichą udajemy się na ulicę Bolesława Chrobrego do rozwidlenia przy posesjach Państwa: Miś i Zielonka – drugi ołtarz. Odpowiedzialni za budowę ołtarza, najbliżsi sąsiedzi. Ulicą Bolesława Chrobrego, udajemy się na ul. Piastów 24 do posesji Państwa Kliś – trzeci ołtarz. Odpowiedzialni za budowę ołtarza najbliżsi sąsiedzi. Ulicą Armii Krajowej przejdziemy do kaplicy na ul. Batalionów Chłopskich – czwarty ołtarz. Odpowiedzialni za budowę ołtarza parafianie z ul. Batalionów Chłopskich.
Do sprzątanie i przyozdobienie kościoła kwiatami, proszę parafian z ul. Ciołkowskiego i Jasnej.

W Oktawie Bożego Ciała od piątku aż do czwartku następnego tygodnia, pół godziny przed mszą św. będą procesje teoforyczne, wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne do udziału w procesjach a szczególnie dziewczynki do sypania kwiatów przed Najświętszy Sakramentem. Biskup Gliwicki udziela dyspensy od obowiązku zachowania postu od pokarmów mięsnych w  piątek 16 czerwca w Oktawie Bożego Ciała.

Piesza pielgrzymka do Częstochowy, odbędzie się w dniach 30.06 – 2.07.2017r.
( piątek, sobota, niedziela). Zapisy na pielgrzymkę u Pani Kornelii Sobel. Wymarsz w piątek po Mszy św. o godz. 8.00, powrót w niedzielę około godz. 18.00.

Zachęcam Was do nabywania i lektury „Gościa Niedzielnego”.

Zapowiedzi: (2)

Podgórska Monika, stanu wolnego, Boruszowice, ul. Traugutta 3a