Notatka Parafialnego Centrum ŚDM

Błogosławieństwo biskupa

Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych z całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i Papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. Już za rok odbędą się one w naszym kraju w Krakowie. Młodzież z całego świata przybędzie by spotkać się z Papieżem i innymi wiernymi. Wiele parafii przyjmie w tym okresie podróżników pod swoje dachy. W tym także nasza. Będzie to szczególny czas dla nas Polaków. Tym bardziej, że pomysłodawcą i pierwszym gospodarzem był nasz rodak: św. Jan Paweł II.

Nasza parafia poczyniła już znaczące kroki w stronę przygotowania się do Światowych Dni Młodzieży. Może nie jest nas zbyt wiele, ale posiadamy ogromny potencjał. Powstało już Parafialne Centrum Światowych Dni Młodzieży. Zbierane są też deklaracje ludzi chętnych przyjąć podróżników do swych domów. Nasz przedstawiciel Szymon Nitka odebrał w Niedzielę Palmową błogosławieństwo i oficjalne zaproszenie od Księdza Biskupa. Zostało ono przekazane w niedziele 12 kwietnia na ręce naszego proboszcza podczas mszy o godz. 10.00.

Następne spotkanie Parafialnego Centrum ŚDM odbędzie się 26 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 10.00 w salce katechetycznej.

 

 

Parafia Matki Bożej Bolesnej w Boruszowicach

ul. Armii Krajowej 10
42-690 Boruszowice
tel. 32 284 78 22
 
Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki od 17:00 do 17:45.
Sakrament Pokuty codziennie przed Mszą św. i w soboty od 17:00 do 17:45.
 

Mapa