Ogłoszenie Parafialnego Centrum Światowych Dni Młodzieży

sdm

 

 

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016

Dni w Diecezji Gliwickiej 20 – 25 lipca 2016 r.

 

Droga Młodzieży! Drogie Rodziny! Drodzy Parafianie!

Światowe Dni Młodzieży są wydarzeniem religijnym, które nieprzerwanie trwa od 1986 roku. Decyzją Ojca św. Franciszka, kolejne Światowe Dni Młodzieży przeżywać będziemy w lipcu 2016 r. w Krakowie.

Pragnieniem organizatorów ŚDM w Polsce jest zaprosić Młodych z całego świata do naszych Parafii, do naszych domów, do naszych rodzin, aby pokazać im nasze polskie zwyczaje, gościnność, interesujące miejsca w naszym kraju czy też tradycyjną kuchnię. Jest to zaproszenie do wymiany doświadczeń, łamania stereotypów, interesującego wzbogacającego duchowo spotkania.

Parafialne Centrum ŚDM zaprasza więc wszystkich ludzi otwartego serca, skłonnych przyjąć pod swój dach Młodych, którzy będą gościć w naszej parafii od 20 do 25 lipca 2016 r., do otwarcia swoich domów i rodzin dla młodych Pielgrzymów z zagranicy.

Przybędzie do nas grupa ok. 50 osób (nie wiemy jeszcze z jakiego kraju, informację otrzymamy z Centrum Diecezjalnego miesiąc lub dwa przed przyjazdem Pielgrzymów), jednak pragnęlibyśmy dołączyć się jako Parafia do tego wspaniałego spotkania Młodych z Ojcem św., dlatego zapraszamy Was, Drodzy Parafianie, do włączenia się w organizację ŚDM w Diecezji Gliwickiej. Gospodarzem może być każda rodzina, która wyraża taką chęć i ma ku temu warunki. Wskazane jest, aby w rodzinie był przedstawiciel młodzieży (młodszej lub starszej), który zaopiekuje się gośćmi w ciągu dnia i wraz z nimi będzie uczestniczyć w punktach programu w Parafii. Oczywiście mile widziane jest zaangażowanie także tych rodzin, w których pozostali już tylko dorośli. Nie koniecznym jest, aby wszyscy domownicy w tym czasie byli na urlopie, ponieważ młodzież szkolna i studencka ma w tym czasie wakacje.

Dla Gości należy przygotować osobny pokój do spania, umożliwić im dostęp do łazienki. Osobne pomieszczenie do spania dla Pielgrzymów daje komfort zarówno Gościom jak i Gospodarzom. Pielgrzymi oczywiście przybędą zaopatrzeni w śpiwór i karimatę, jednak zapewne wiele radości sprawi im widok zasłanego miejsca do spania (kanapy, łóżka, materaca, łóżka polowego itp.) Komfortowe dla obu stron będzie również przyjęcie dwóch lub więcej Pielgrzymów do jednej rodziny, Goście nie czują się wtedy wyobcowani. Obie strony w takim wypadku komunikują się ze sobą swobodniej.

Również obawa przed niemożnością porozumienia się jest bezpodstawna. Nawet jeśli nie znacie Państwo języka obcego, to istnieje przecież „język serca” wzbogacony językiem „migowym”, dzięki któremu na pewno znajdziecie sposób porozumienia się. W końcu chęć dialogu jest najważniejsza w komunikacji.

Gospodarze są zobowiązani podczas wizyty Pielgrzymów do zapewnienia im śniadań. Goście będą uczestniczyć w programie zajęć przygotowanym przez Centrum ŚDM Diecezji Gliwickiej oraz naszą Parafię. Nie martwcie się, że Pielgrzymami trzeba będzie zajmować się przez cały dzień. Różnego typu warsztaty, zajęcia integracyjne i sportowe, spotkania liturgiczne, dzieła miłosierdzia zapewnią Gościom atrakcje od wyjścia z domu o poranku do wieczora. Jedynie niedziela 24 lipca przewidziana jest jako Dzień w Rodzinie. Ten dzień pozostawiamy Wam, drodzy Gospodarze do dyspozycji.

Jeżeli zachcecie włączyć się do naszego wspólnego dzieła i przyjąć młodych Pielgrzymów pod wasz dach, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia: który będzie rozdawany oraz zbierany bezpośrednio po Mszach Św. w tę i kolejne niedziele przed kościołem. Lub pobrać ze strony internetowej parafia-boruszowice.pl, wypełnić i przesłać e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

 

Parafialne Centrum
Światowych Dni Młodzieży
przy Parafii MBB w Boruszowicach
dn. 22.02.2015 r.
 
Pobierz formularz
 
 

 

 

Parafia Matki Bożej Bolesnej w Boruszowicach

ul. Armii Krajowej 10
42-690 Boruszowice
tel. 32 284 78 22
 
Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki od 17:00 do 17:45.
Sakrament Pokuty codziennie przed Mszą św. i w soboty od 17:00 do 17:45.
 

Mapa